روز شمار شروع !

وبلاگی که روزهای آشنایی با گنو و لینوکس را میشمارد.

بش میرسی?

Tags:

چند سال که کوهنوردی کنی میفهمی توی بعضی از مسیر ها نه پشت سرت را باید نگاه کنی و نه بیش از ۱۵ متر جلوترت را. فقط هر چند دقیقه یک باری مسیرت را از روی راهنما چک میکنی که خارج نشی. فقط اینطوری میتونی جلوی مغزت را بگیریی که نا امیدت نکنه. حالا فکر کن برا بقیه چیزا هم همین! چه فرقی داره …

روز گذر – ۹۱/۰۴/۱۲

TAGS: None

یک موضوع جالبی که در باره انسانها وجود داره اینه که به خودی خود موجودات کاملی به حساب نمیان و توی چند سالی که برای زندگی فرصت دارن باید دنبال یه ادم دومی بگردن که اونها رو کامل میکنه، بعضی ها هم اسم اون آدم دوم را گذاشتن نیمه گمشده. نیمه گمشده هم عبارت بی ربطی نیست! چون واقعا موضوع جستجو و معجزه ی پیدا کردن، در میونه! و حالا توی زندگی من هم یه اتفاق خیلی مهم افتاده چون نیمه گمشدم پیدا شد.

 

دسکتاپ های من

Tags:

داشتم فایلای روی هاردم را مرتب میکردم که چند تا تصویر پیدا کردم مربوط به دسکتاپ هام توی سال های مختلف و کلی خاطرات برام مرور شد. اولین عکسی که از دسکتاپم گرفتم همون عکسی بود که توی یکی از پست های انجمن ابونتو زدم ،مال سال ۸۷. حالا اینجای مرور خاطرات جالب بود که اولین پستم در ubuntu.ir مال ۲۲ خرداد ۱۳۸۷ هست و تقریبا همون تاریخ بود که جرعت کردم وارد دنیای گنو/لینوکس بشم، این وبلاگ هم از همون زمان ها شروع شد و اسمش هم اصلا برای همین روز شمار شروع!” هست.

اون اوایل عجب دوران هیجان انگیزی بود!سه ماه اول پر دردسرترین روزهاش بود، من با ناشیگری تمام یاد گرفتم مودم ADSL اکسترنال بد قلقم که usb بود را نصب کنم بعد هم با نصب نرم افزار و درایور ها آشنا شدم، کم کم نرمافزار های معادلم را پیدا کردم و بعد از اون دوران، دیگه تنها سیستم عاملهایی که رو کامپیوترم پیدا میشد لینوکس و لینوکس و لینوکس بود و این موضوع تا حالا همینجور مونده.

عادت عکس گرفتن از دسکتاپ هم از دنیای کاربرای لینوکس به سراقم امد و نکته جالب بعدی این بود که همه عکس ها از دسکتاپ گنوم هستن و همشون هم توزیع ابونتو، این یعنی من از همون اول که با لینوکس آشنا شدم تا حالا هیچ وقت توی هیچ توزیع و دسکتاپ دیگه ای اونقدر ماندگار نشدم که ازش یک عکس یادگاری داشته باشم، این میتونه کسالت بار باشه :)).

 

اولین تصویر دسکتاپ من سال ۸۷

 

احتمالا سال ۸۷

 

سال ۸۸ !

 

سال ۸۸

 

سال ۸۹

 

و دسکتاب فعلی 😀  سال ۹۰

 

© 2009 روز شمار شروع !. All Rights Reserved.

This blog is powered by Wordpress and Magatheme by Bryan Helmig.